Workshop výroby ručného papiera z rastlín a väzba denníka / zošita / zinu s Markétou Dlouhou

Šopa Gallery / Košice Artist in Residence, Hlavná 40, Košice 13.4.2023 o 17.00

Workshopom výroby ručného papiera z rastlín a väzbou denníkov vás prevedie Markéta Dlouhá, česká umelkyňa, ktorej ekologický prístup zahŕňa upcykláciu a recykláciu materiálov, vrátane výroby papiera zo starého oblečenia, rastlinných vlákien a starého papiera.

Tento workshop je určený pre všetkých, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o tradičnom spracovaní papiera z rastlín a chcú si vytvoriť vlastný denník. Počas workshopu si priblížime základnú históriu papiera, čo papier je/bol a čo nie je. Každý z nás si spoločne vytvorí niekoľko papierov z rastlinných vlákien vo formáte A5 a naučíme sa, ako rastliny určené na výrobu papiera spracovať.

Po výrobe papiera budeme pokračovať v tvorbe denníka, pričom si vyberieme z dvoch základných väzieb: japonská väzba alebo scrapbooková väzba. Tieto denníkové väzby sú základné a najjednoduchšie, aj pre začiatočníkov, a zároveň funkčné a minimalistické. Vnútorné strany budú vytvorené z recyklovaných odpadových papierov, obal a scrapbookové stránky budú vytvorené z recyklovaných papierov alebo z papiera, vytvoreného z rastlín.

Dĺžka trvania workshopu 2,5 hodiny.
Cena: 20€

Záväzné prihlásenie a storno:
Záväzným prihlásením je prihlásenie sa na mail: petra.houskova@kair.sk
Storno: bezplatné storno je možné uskutočniť najneskôr 24 hod pred začatím kurzu

Kapacita: 6 osôb

Tento pobyt je podporovaný z programu Kreatívna Európa. Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom tohto projektu.

Rezidencia je organizovaná v spolupráci s Meet Factory v Českej republike, hablarenarte: v Španielsku a Visual Culture Research Center na Ukrajine.