Winter Open Studios Night

Šopa Gallery / Košice Artist in Residence, Hlavná 40, Košice 8.12.2022 o 18.00

Zimné Open Studios Night bude patriť našim dvom rezidentom Nikolovi Ivanovovi (CZ) a Pauovi Saiz Solerovi (ESP). Počas večera vám predstavia východiská svojej tvorby a porozprávajú o projekte Second Sun, ktorý vytvorili v rámci mediaartového festivalu Art&Tech Days počas ich dvojmesačnej rezidencie v Košiciach.

Príďte sa zoznámiť, budeme sa na vás tešiť už vo štvrtok, 8.12. o 18.00 v priestoroch Šopa Gallery a KAIR Košice Artist in Residence.

Nikola Ivanov je intermediálny umelec pôsobiaci v Prahe. Vo svojej tvorbe sa venuje najmä fotografii, videu a grafickému dizajnu. Zaoberá sa problematikou temporality, historickej pamäte, biopolitiky, inšpiráciu čerpá v spoločenských vedách. Štúdium absolvoval na Filmovej a televíznej fakulte Akadémie múzických umení v Prahe a na UMPRUM v Ateliéri grafického dizajnu a vizuálnej komunikácie a jeho diplomovým projektom bola antologická kniha o biopolitike spánku.

Pau Saiz Soler je umelec a dizajnér z Barcelony. Jeho diela môžu mať podobu objektu, inštalácie alebo filmu, ktoré vytvárajú fiktívny scenár, čím môžme vnímanie reality spochybniť, opustiť vopred stanovené poznatky a predstaviť si tak alternatívne možnosti. Soler vyštudoval produktový dizajn a niekoľko rokov pracoval ako priemyselný dizajnér. V roku 2018 sa presťahoval do Ženevy, aby sa venoval multidisciplinárnej praxi na HEAD Geneva School a od roku 2021 je spoluzakladateľom Duometer Design Studio v Ženeve. 

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Pobyt je organizovaný v spolupráci s Creative Industry Košice v rámci UNESCO Creative City of Media Arts. Tento projekt podporilo aj mesto Košice.