Summer Open Studios Night

Šopa Gallery / Košice Artist in Residence, Hlavná 40, Košice 20.7.2022 o 19.00

Letné Open Studios Night bude patriť dvom vizuálnym umelkyniam – Nastyi Didenko (UA) a Valerii Mirhorodchenko (UA). Počas večera vám prostredníctvom niekoľkých ukážok predstavia východiská svojej tvorby a porozprávajú o projektoch, na ktorých pracujú počas ich dvojmesačnej rezidencie.

Príďte sa zoznámiť, budeme sa na vás tešiť už v stredu 20. 7. o 19.00 v priestoroch Šopa Gallery a KAIR Košice Artist in Residence.

Nastya Didenko (*1994) je ukrajinská umelkyňa žijúca a tvoriaca v Kyjeve. Vo svojej umeleckej praxi sa venuje témam postavenia umelcov v spoločnosti, prehodnocovania postsovietskych traum a neistoty. Tieto tézy vyjadruje prostredníctvom média maľby, inštalácie a fotografie.

Valeriia Mirhorodchenko (*1999) je vizuálna umelkyňa pochádzajúca z Mykolajiva. Vo svojej tvorbe sa zameriava na telesnosť a reflexiu vnútorných zážitkov a ich mnohotvárnosť. Kombinuje rôzne typy médií, od digitálnych formátov až po dekoratívne umenie. Valeriia študovala na Vysokej škole kultúry a umenia v Mykolajive na Fakulte umení a remesiel (2014 – 2018). V roku 2020 začala študovať ďalší umelecký odbor – fotografiu – na škole MYPH ukrajinského konceptového fotografa S. Melnichenka.

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fond na podporu umenia je hlavným partnerom tohto projektu.
Projekt ďalej podporilo aj Mesto Košice.