Open Studios Night vol. 9

KAIR, Hlavná 40, Košice 13.2.2019 o 19.00

V prvom tohtoročnom vydaní Open Studios Night sa predstavia dve slovenské umelkyne –  Svetlana Fialová a Denisa Slavkovská, ktoré vám povedia ako strávili čas na rezidenciách v Japonsku a na Ukrajine a na čom práve teraz pracujú.

Svetlana Fialová (*1985) sa narodila a žije v Košiciach a zúčastnila sa 2-mesačnej rezidencie v Youkobo Art Space v Tokiu. Vo svojej tvorbe pracuje s rôznymi médiami, ale najčastejšie s kresbou a linorytom. Vychádza hlavne z osobnej skúsenosti a zážitkov, v poslednom období vstupujú do kresieb ako motívy otázky nezávislosti, autonómie, bojov o moc a vplyv v rôznych komunitách a sociálnych skupinách.

Denisa Slavkovská práve pôsobí v Bratislave a zúčastnila sa minulý rok 6-týždennej rezidencie v rámci projektu Nazar Voitovich Art Residence. Okrem toho absolvovala mnoho rôznych stáží v zahraničí aj na Slovensku, prvý rok druhého stupňa strávila na ASP v Krakove, kde inšpirovaná technikou litografie jemne transformovala svoje vyjadrovacie prvky a zaužívaný súbor symbolov. V  najnovších prácach sa sústreďuje na vnímanie a vyjadrovanie priestoru, pohybu, času a gestá.

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Pobyt ďalej podporilo Creative Industry Košice.

Rezidenčné pobyty boli organizované v spolupráci s Youkobo Art Space a Nazar Voitovich Art Residence.