Open Studios Night vol.8

V jesennej edícii Open Studios Night sa vám predstavia naši noví rezidenční umelci – Tomoko Hojo (JPN) a Vitaliy Agapeyev (UA). Ako zvyčajne, zistíte na čom práve pracujú, aké sú ich plány do budúcna a budete mať možnosť ich lepšie spoznať. Taktiež nebude chýbať niečo dobré pod zub, pripravené našimi umelcami.

Tomoko Hojo je interdisciplinárna umelkyňa a výskumníčka pracujúca v oblasti experimentálnej hudby a sound-artu. V rámci oblastí experimentálnej hudby a sound-artu, majú práce Tomoko Hojo rôzne formy, ako kompozícia, predstavenia založené na partitúrach alebo improvizácii, inštalácie a akademický výskum. Počas tejto rezidencie, Tomoko plánuje pokračovať v prebiehajúcom projekte, v ktorom využíva archívne materiály, najmä fotografie. Otázkou je “ako môžu tieto archívy znieť?”

Vitaliy Agapeyev  je ukrajinský multidisciplinárny umelec a ako väčšina umelcov z jeho okolia, aj Vitaliy začínal s graffitmi. Následne sprejovanie a nálepky začali doplňovať jeho grafickú tvorbu a maľbu. Základom jeho praxe je práca s grafikou, nástennými maľbami, inštaláciami a mediálnym umením.

V súťasnosti, Vitaliy pracuje s pojmami ako previnenie, vedomie, kód, svätosť, ekológia a synergia všetkých týchto pojmov v post-internetovej kultúre.

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Pobyty ďalej podporilo mesto Košice a Creative Industry Košice. Rezidencie sú organizované v spolupráci s  Nazar Voitovich Art Residence a Youkobo Art Space.