Open Studios Night vol.11

Hlavná 40, Košice 13.6.2019 o 19.00

V letnej edícii Open Studios Night sa vám predstaví vizuálny umelec Ognjen Tadić, ktorý k nám pricestoval z Nového Sadu a kurátorka Ana Gabelaia z Tbilisi.

Ognjen Tadić (*1996) patrí k nastupujúcej generácii srbských umelcov a v súčasnosti študuje fotografiu na Akadémii umení v Novom Sade. Témy, ktoré vo svojej tvorbe spracováva sú osobné a univerzálne zároveň. Do značnej miery sa zameriava na aspekty hry a zábavy tým, že vytvára bizarné postavy a nepredvídateľné situácie.

Ana Gabelaia (*1991) je gruzínska kurátorka, ktorá vyštudovala teóriu súčasného umenia na Štátnej akadémii umení v Tbilisi. Od roku 2016 pracuje pre Propaganda.network a v jej portfóliu nájdete mnoho samostatných a skupinových výstav. Do Košíc pricestovala na mesačnú rezidenciu s cieľom spoznávať tvorbu súčasných a najmä politicky a sociálne angažovaných umelcov. Výsledkom vlastného výskumu bude výstavný projekt realizovaný v roku 2020.

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Pobyty ďalej podporilo Creative Industry Košice. Rezidencia srbského umelca je organizovaná v spolupráci s programom Plants AiR organizácie Novi Sad 2021.
Rezidenčný pobyt gruzínskej kurátorky je organizovaný v spolupráci so State Silk Museum v Tbilisi a Východoslovenskou galériou v Košiciach.