Open Studio Night vol.10

KAIR, Hlavná 40, Košice 18.4.2019 o 19.00

V jarnej edícii Open Studios Night sa vám predstavia naši noví rezidenční umelci – Judit Lilla Molnár (HU) a duo Alexander a Alexandra Krolikowski (UA). Ako už je zvykom, dozviete sa na čom práve pracujú vo svojich ateliéroch, aké sú ich plány do budúcna a budete mať možnosť ich lepšie spoznať.

Judit Lilla Molnár je maďarská umelkyňa pôsobiaca v Budapešti. Pri svojej práci využíva široké spektrum umeleckých postupov, avšak ako médium preferuje inštaláciu. Jej aktuálna tvorba reflektuje osobné skúsenosti a kriticky vypovedá o súčasných problémoch mladej generácie, ktorá sa častokrát nachádza v bezvýchodiskových situáciách. Výstupom sú umelecké diela vyjadrujúce napätie, ktoré je spôsobené sociálnymi obmedzeniami a rýchlosťou nášho sveta.

https://www.works.io/judit-lilla-molnar

Duo Krolikowski Art tvoria Alexander a Alexandra Krolikowski, Bonnie a Clyde sveta umenia. Alexandra Krolikowska (1990, Donetsk) je interdisciplinárna umelkyňa, ktorá sa zameriava na sociálno-psychologický aspekt moderného života a nachádza inšpiráciu v témach zaoberajúcich sa genderovou identitou, sexualitou, mladou kultúrou a módou.

Alexander Krolikowski (1982, Donetsk) je konceptuálny umelec, ktorý vníma umenie ako nástroj sociálnej zmeny, nástroj súčasných náboženských a politických štúdií a ako štúdium praktík informačnej vojny, nových médií a performance.

http://krolikowskiart.tumblr.com/

https://www.facebook.com/krolikowskiart/

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Pobyt ďalej podporilo Creative Industry Košice. Rezidenčný pobyt je organizovaný v spolupráci s Nazar Voitovich Art Residence.