Open Studios Night vol.4

Events, Past

Dátum: 12.7. 2017, 19:00
Miesto: Hlavná 40, Košice

Séria eventov s názvom Open Studios Night je príležitosťou na návštevu KAIR rezidenčných umelcov a ich ateliérov vo Vítezovom dvore. V letnom vydaní otvorených ateliérov sa predstavia dve mladé umelkyne, Kata Tranker a Maja Renn, ktoré vám porozprávajú o svojej tvorbe a o tom, čo plánujú počas rezidencie vytvoriť. K diskusii pre vás naše rezidentky už tradične pripravia niečo dobré pod zub.

Kata Tranker, dnes už v Košiciach celkom zabývaná, pricestovala pred mesiacom z Budapešti. Tvorí inštalácie zložené z rôznych kresieb a objektov, ktoré sú často naratívne. Tieto priestorové systémy založené na fikcii vyvolávajú v divákovi otázky a ponúkajú priestor na interpretáciu. Kata už stihla počas rezidencie viesť workshop zameraný na techniku koláže a asambláže a momentálne pracuje na dielach, ktoré koncom augusta vystavíme v Šopa Gallery.

Maja Renn je výtvarníčka z Poľska, momentálne žijúca v Zürichu. Majina rezidencia začala len 1. júla a jej prvotným plánom je prostredníctvom participatívneho procesu prepisu snov rozvíjať sériu súčasných rituálov. Čo to presne znamená, a ako sa do projektu môžete aktívne zapojiť, vám povie umelkyňa počas svojej prezentácie.

Trošku viac sa o našich rezidentkách dozviete na našej stránke:
https://www.kair.sk/kata-tranker-hu/
https://www.kair.sk/maja-renn-pl/
a úplne najviac sa dozviete priamo od nich počas Open Studios Night.

Rezidenčné pobyty Katy Tranker a Maji Renn podporil Visegrad Fund a organizácia Creative Industry Košice.