Open Studios Day

Šopa Gallery 23.10.2020 v čase 11.00 - 19.00

Zoznámte sa s našimi rezidenčnými umelcami Laurou a Abelom a zistite, na čom vo svojich ateliéroch počas pobytu v Košiciach pracujú. Keďže pre vás momentálne nemôžeme pripraviť klasický formát otvorených ateliérov Open Studios Night, rozhodli sme sa ich sprístupniť počas celého dňa, aby ste umelcov mohli v malých skupinkách navštíviť. 

Laura Leppert a Abel Korinsky budú pripravení na vaše návštevy, otázky a komentáre v piatok 23.10. od 11:00 – 19:00. Prísť môžete kedykoľvek, ale ak chcete mať istotu, že nebude naplnená kapacita priestoru (max. 4 návštevníci), jednoducho sa prihláste cez tento link: https://doodle.com/poll/ed2tvxe8mv9uiax7 

 

Laura Leppert (*1993) je vizuálna umelkyňa, filmárka a sochárka, ktorá pôsobí striedavo v Berlíne a v Mníchove. Počas dvojmesačného rezidenčného pobytu v rámci projektu K.A.I.R. Košice Artist in Residence pracuje na filmovom projekte s názvom Haunted House, ktorý sa zaoberá vzájomným prepájaním ľudských a živočíšnych, bakteriálnych a mikroorganických zmyslových systémov a ich potenciálu kolektívneho prežívania a rozprávania príbehov.

 

Abel Korinsky (*1985) je multimediálny umelec pôsobiaci v Berlíne, kde spolu so svojím bratom-dvojčaťom založil Studio Korinsky. Prostredníctvom audiovizuálnych inštalácií a diel site-specific sa snaží divákovi ponúknuť iný, neočakávaný zážitok. Abelov rezidenčný projekt sa sústreďuje na zaznamenávanie reálnych dát satelitného programu Starlink od spoločnosti SpaceX. V spolupráci s Orhanom „aib“ Kavrakoğlu (Istanbul / Turecko) bude využívať GPS údaje a neustále sledovať satelit pohybujúci sa nad Košicami. Výsledkom jeho skúmania bude audiovizuálne site-specific dielo, ktoré bude prezentované na festivale Art & Tech Days v máji 2021. 

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Projekt umeleckých rezidencií podporilo aj Mesto Košice. Rezidencia Laury Leppert je realizovaná v spolupráci s Goetheho inštitútom v Bratislave. Pobyt Abela Korinskeho je organizovaný v spolupráci s Creative Industry Košice v rámci UNESCO Creative City of Media Arts.