Open Studios Afternoon

KAIR Kosice Artist in Residence 12.5.2021 16.00 -19.30

Zoznámte sa s našimi novými rezidenčnými umelcami Robertom Gabrisom a Elisabeth Liselotte Kraus a zistite, na čom vo svojich ateliéroch počas pobytu v Košiciach pracujú. Keďže pre vás momentálne nemôžeme pripraviť klasický formát otvorených ateliérov Open Studios Night, rozhodli sme sa ich sprístupniť počas poobedia, aby ste umelcov mohli v malých skupinkách navštíviť. 

Naši rezidenti budú pripravení na vaše otázky a rozhovory v stredu 12.5.2021 od 16.00 -19.30. Prísť môžete kedykoľvek, ale ak chcete mať istotu, že nebude naplnená kapacita priestoru (max. 4 návštevníci v jednom čase), jednoducho sa prihláste cez tento link: https://doodle.com/poll/idt5fae9hf2btrit?utm_source=poll&utm_medium=link

Elisabeth Liselotte Kraus sa pohybuje v oblasti sochárstva, inštalácie a performance, pričom sa primárne zameriava na médium maľby. Vydáva sa rôznymi umeleckými smermi, pri ktorých experiment zohráva kľúčovú rolu. Sústreďuje sa na prepájanie rôznych médií, často používa kresbu ako šablónu pre svoje kompozície a následné maľby prenáša do AR inštalácie. Vo svojej umeleckej praxi vyhľadáva kolaboratívne projekty s cieľom podporiť a posilniť sociálnu štruktúru medzi umelcami na regionálnej i celosvetovej úrovni. Okrem toho je súčasťou a spoluzakladateľkou performatívneho kolektívu „najsmutnejšie roztlieskavačky na svete“.

Robert Gabris, súčasný vizuálny umelec žijúci už niekoľko rokov v zahraničí (Viedeň), reprezentuje špecifickú odnož súčasných tvorcov, ktorí sa úspešne etablovali za hranicami rodnej krajiny v zmysle prezentačných, trhových a inštitucionálnych aktivít. Vyštudoval Vysokú školu múzických umení v Bratislave a ukončil magisterské štúdium na Vysokej škole výtvarných umení vo Viedni. Vystavoval samostatne a aj skupinovo v Rakúsku, Lotyšsku, Nemecku, Francúzsku, Kanade, na Slovensku, v Maďarsku alebo vo Švédsku, aktívne sa zúčastnil sa rezidenčných pobytov v Taliansku, Číne, Švédsku alebo Poľsku.

Rezidenčné programy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Dvojmesačný pobyt Elisabeth Kraus je organizovaný v spolupráci s Schafhof – Európskym centrom pre umenie Horné Bavorsko a Goethe-Institutom Bratislava.