Ognjen Tadić – Leshy / detský workshop

Kino Úsmev 22.6.2019 / 15.00 - 17.00 hod.

22. 6. 2019 / 15.00 – 17.00 hod.

Miesto konania: Kino Úsmev, Košice

Prvý workshop venovaný deťom bude zameraný na rozvoj kreativity a hru s identitou. Deti si navrhnú a vytvoria svojho vlastného Leshyho, strážcu lesa, pochádzajúceho zo slovanskej mytológie. Masky rôznych tvarov a farieb budeme dopĺňať pridaním rozličných komponentov, ktoré si deti nazbierajú v prírode alebo prinesú z domu.

Workshop bude trvať približne dve hodiny a okrem zábavného tvorenia si na záver budú môcť pochutnať na skvelom domácom čokopudingu!

Ognjen Tadić (*1996) patrí k nastupujúcej generácii srbských umelcov a v súčasnosti študuje fotografiu na Akadémii umení v Novom Sade. Témy, ktoré vo svojej tvorbe spracováva sú osobné a univerzálne zároveň. Do značnej miery sa zameriava na aspekty hry a zábavy tým, že vytvára bizarné postavy a nepredvídateľné situácie.

Workshop bude prebiehať v anglickom jazyku a je určený pre deti vo veku 6 – 10 rokov. Kapacita je obmedzená na 6 detí.

Na workshop je potrebné prihlásiť sa minimálne deň vopred zaslaním e-mailu na annamaria.travnickova@kair.sk

Deti sa workshopu môžu zúčastniť výhradne v sprievode rodiča. Rodič je za dieťa zodpovedný.

Workshop je zdarma.

Rezidenčný program KAIR Košice Artist in Residence z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Pobyt ďalej podporilo Creative Industry Košice. Rezidencia srbského umelca je organizovaná v spolupráci s programom Plants AiR organizácie Novi Sad 2021.

Za spoluprácu ďakujeme aj Kinu Úsmev.