Meet & Greet w/ Patrícia Chamrazová, Ráchel Jutka

Šopa Gallery / Košice Artist in Residence, Hlavná 40, Košice 28.2.2024 18.00

Pozývame vás na prvé tohtoročné podujatie, v ktorom tradičný formát Open Studios Night prechádza do novej podoby Meet & Greet. Cieľom tohto stretnutia je príležitosť k bližšiemu kontaktu a osobnému dialógu s umelcami v našej komunite. Tešiť sa môžete na stretnutie s Patríciou Chamrazovou, rezidenčnou umelkyňou KAIR, ktorá sa venuje digitálnemu umeniu, virtuálnej a rozšírenej realite a tvorbe audiovizuálnych inštalácií. Patrícia sa s nami podelí o svoje doterajšie skúsenosti a projekty, na ktorých pracovala, a zároveň predstaví aj svoj aktuálny rezidenčný výskum. Navyše sa v tento večer predstaví aj Ráchel Jutka, vizuálna umelkyňa, ktorá sa prednedávnom vrátila z dvojmesačnej rezidencie v Schafhof – European Art Forum Upper Bavaria v Nemecku. Porozpráva nám o svojich zážitkoch, skúsenostiach a umeleckom projekte, na ktorom pracovala.

foto: Karina Golisová @karinagolisova

Patrícia Chamrazová pochádza zo Slovenska a momentálne pôsobí v Rakúsku. Bakalárske a magisterské štúdium absolvovala v odbore Intermédiá na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V súčasnosti pokračuje v štúdiu v odbore Transmediálne umenie na Univerzite aplikovaného umenia vo Viedni. Pracovala ako mediátorka pre Kunsthalle Bratislava (2017 – 2018), v produkcii pre festival digitálneho umenia Sensorium (2018 – 2019), a pre festival Biela Noc (2019 – 2022). Aktívne sa zúčastňuje na rôznych medzinárodných výstavách, projektoch a rezidenciách.

foto: Teo Tvarožek @teo_tvarozek

Ráchel Jutka, je košická maliarka a výtvarníčka. Bakalárske štúdium ukončila v Škótsku, UK (Shetland College, Moray School of Art, University of The Highlands and Islands) a magisterské štúdium v Ateliéri obrazu, na Fakulte umení TUKE. Jej práce boli vystavené na Slovensku, vo Veľkej Británii a v USA (New Contemporaries 2023, Royal Scottish Academy, Edinburgh; SHIM Eco Show, URSA Gallery, Bridgeport, Connecticut, USA; Maľba Naživo, Múzeum Vojtecha Löfflera, Košice; minirezidencia, Hájovňa – Červená studňa, Banská Štiavnica; Ľudia zvláštneho druhu, Galéria Tabačka, Košice, Šopa Gallery, Košice a iné).

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom tohto projektu.