Jún v K.A.I.R.

Events, Past

Jún sa v KAIR nesie v znamení produkčných úloh, prezentácií a open-callov. Umelci finišujú a pripravujú sa na to, aby ich práce, ktoré sú výsledkom pobytu v Košiciach, boli predstavené verejnosti čo najlepšie. Takže pekne po poriadku.

V Kunsthalle už teraz prebiehajú prípravy rakúskeho umelca Daniela Hafnera. Chystá performance s názvom Modern Man, ktorej súčasťou bude aj sám Daniel. Prvýkrát sa predstaví 11. júna o 18:00, a pre tých, ktorí zmeškajú bude aj opakovanie 25. júna. Viac info na facebooku.

17. júna sa predstaví umelecká dvojica Ruta Putramentaite a Urte Janus, známa tiež ako Terrible Twins. Prezentáciu svojej práce nazvali Personae, pričom sa inšpirovali starovekými Grékmi, ktorí tak nazývali divadelné masky. Príbehovosť tu bude hrať hlavnú rolu, dievčatá počas svojej rezidencie aktívne pracovali s miestnymi a zbierali rôzne košické príbehy, legendy a klebety. Ich prezentácia sa bude konať o 19:00 v Kasárne/Kulturpark v pavilóne November. Ak to nestihnete, nevadí, prísť sa pozrieť môžete do 26. júna utorky až štvrtky od 14:00 do 18:00. Viac info na facebooku.

Pred letom príde tiež na rad Roswitha Weingrill, ktorá na svojej rezidencii venovala veľkú pozornosť architektúre a farebnosti košických bytoviek. Svoju prácu predstaví 17. júna v priestoroch štúdií, v areáli Kasárne/Kulturpark v budove Bravo. Viac info na facebooku.

Pre všetkých umelcov, ktorí radi pracujú s verejným priestorom a chceli by na pár mesiacov vypadnúť, tu má Plzeň 2015 v rámci projektu OPEN AiR – Artist in Residence ponuku na jesenný rezidenčný pobyt. Termín na prihlásenie je však už o mesiac! Viac info tu.

No a kreatívci, ktorí by sa tiež chceli činiť, no neopustiť Košice, môžu reagovať na výzvu spoločnosti T-Systems. Tá hľadá umelcov, ktorí po dobu troch mesiacov budú s ňou spolupracovať na vytváraní špecifického umeleckého projektu zameraného na podporu pozitívnej zmeny a tvorivosti zamestnancov. Viac info tu.

Na všetky júnové vernisáže Vás KAIR srdečne pozýva. Tešíme sa aj na Vaše prihlášky a reakcie na výzvy.