Do you hear me well? – Katarzyna Kamecka

Tabačka Kulturfabrik 28.9.2018 o 19.30

“Do you hear me well?” je 3-týždňový projekt na ktorom pracovala Katarzyna Kamecka počas jej rezidencie v rámci programu KAIR Košice Artist in Residence. Katarzyna pracovala s tanečníkmi, umelcami a ľuďmi zaujímajúcich sa o sebarozvoj, ktorí sa zapojili do jej projektu, ktorého finálna prezentácia sa uskutoční piatok 28.10. o 19.30 v Blackboxe v Tabačke Kulturfabrik.


Skupina skúmala tému počúvania skrz tanec a fyzické divadlo. Ich hlavnou otázkou bolo: “Čo je fyzickosť počúvania?”, “Ako ovplyvňuje zvuk/ticho naše telá?”, “Ako vieme kultivovať praktizovanie dobrého a správneho počúvania sa navzájom v súčasnom svete, ktorý je zaplnený hlukom a množstvom informácií?”.

Súčasťou výskumu bolo taktiež organizovanie Urban Confessional/Free Listening akcie, počas ktorej dobrovoľníci šli na Hlavnú ulicu, stretávali ľudí a vypočuli si tých, ktorí sa rozhodli s nimi zdieľať svoje príbehy a trápenia.

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Pobyt ďalej podporilo mesto Košice a Creative Industry Košice. Rezidencia je organizovaná v spolupráci s AIR Wro ako súčasť Culture Zone Wrocław a Tabačka Kulturfabrik.