WORKŠOPA — AKVAREL / SPOMIENKY s Judit Molnár

Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice 2.5.2019 o 16.00

Spolu s našou zahraničnou rezidentkou Judit Molnár sme pre vás pripravili workshop zameraný na techniku akvarelu. Workshop je pre začiatočníkov, ale aj ľudí, ktorí sa chcú v technike akvarelu zdokonaliť pod dohľadom našej lektorky.

Témou budú „Spomienky“. Prepojenie akvarelu so spomienkami zachytenými na fotografiách, nám umožní manipulovať s realistickým zobrazením a našou voľnou interpretáciou daného momentu.

 

Počet miest pre účastníkov je obmedzený (6 osôb), preto je dôležité sa prihlásiť mailom na: info@sopagallery.sk

Vstupné: 10 eur

V cene vstupného je zahrnutý všetok potrebný materiál.

Jazyk: anglický, slovenský, maďarský

Inštrukcie pred workshopom pošleme mailom všetkým prihláseným.

Judit Lilla Molnár je maďarská umelkyňa, pracujúca a žijúca v Budapešti, ktorá je od marca na rezidenčnom pobyte v rámci projektu K.A.I.R. Košice Artist in Residence. Judit pri svojej práci využíva široké spektrum umeleckých postupov. Jej záujem je motivovaný konceptuálnym umením, ktoré kriticky pozoruje. Podľa Judit je prítomnosť osobného tónu v diele okrem posolstva, či už skrytého alebo priameho, kľúčová. V súčasnosti sa zaujíma o to, ako vyjadriť osobnú existenciu, konkrétne zameriavajúc sa na problémy mladej generácie a jej dospievania.

Program tejto galérie a rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

Pobyt ďalej podporilo Creative Industry Košice.