Valeriia Mirhorodchenko – Gobelín / workshop

Šopa Gallery / Košice Artist in Residence, Hlavná 40, Košice 30. 8.2022 18:00 – 20:00

Pozývame vás na ďalší zo sprievodných programov k aktuálnej rezidenčnej výstave The rule of two walls, workshop tvorby gobelínu s ukrajinskou umelkyňou Valeriiou Mirhorodchenko.Na workshope sa zoznámite so základnou technikou tkania a dozviete sa zaujímavosti o tvorbe gobelínov na Ukrajine – symboloch, ktoré používajú a ich významoch. Každý účastník si zároveň so sebou odnesie malý gobelín, ktorý si môže doma zavesiť.

Cena: 15 eur / osoba
V cene workshopu je zahrnutý všetok materiál.
V prípade, že máte vlastnú farebnú predstavu alebo sa vám doma povaľujú prebytočné vlny a nite, môžete ich priniesť so sebou.
Trvanie: 2 hodiny
Kapacita: 5 osôb
Kontakt a rezervácia miest:
petra.houskova@kair.skPoplatok za workshop je nutné uhradiť 24 hodín vopred po potvrdení registrácie na číslo účtu zaslané e-mailom.

Valeriia Mirhorodchenko (*1999) je vizuálna umelkyňa pochádzajúca z Mykolajiva. Vo svojej tvorbe sa zameriava na telesnosť a reflexiu vnútorných zážitkov a ich mnohotvárnosť. Kombinuje rôzne typy médií, od digitálnych formátov až po dekoratívne umenie. Valeriia študovala na Vysokej škole kultúry a umenia v Mykolajive na Fakulte umení a remesiel (2014 – 2018). V roku 2020 začala študovať ďalší umelecký odbor – fotografiu – na škole MYPH ukrajinského konceptového fotografa S. Melnichenka.

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fond na podporu umenia je hlavným partnerom tohto projektu.
Projekt ďalej podporilo aj Mesto Košice.