Sytze Schalk a “We (…) The People”

Residency: January 2019

Sytze Schalk je oceňovaný holandský dramatik, (sociálny) herný dizajnér a producent transmedie a môžete si ho pamätať už z minulého roka, kedy sa zúčastnil krátkeho rezidenčného pobytu v Košiciach v rámci projektu Borderline Offensive. Teraz sa vrátil späť s novým projektom a robí si výskum pre jeho nadchádzajúcu divadelnú hru s názvom “We (…) The People”. Súčasťou jeho výskumu je navštevovanie rôznych škôl, diskusie so študentmi a stretnutia s miestnymi politikmi, novinármi a aktivistami.

Divadelná hra “We (…) The People” sa zaoberá politikou, verejnou mienkou a silou médií a rozpráva príbeh o fiktívnej krajine Lida, v ktorej nastalo obdobie volieb. Hra ponúka hráčom a tímom veľa strategických možností, vďaka ktorým môžu zamedziť plány tých druhých. Rozhodnutia hráčov počas hry nielenže určujú výsledok volieb, ale taktiež ovplyvňujú životy ľudí. To vedie hráčov k tomu, aby sa viac zaujímali o to, čo sa deje vo svete politiky a aby začali venovať viac pozornosti aktuálnym problémom.

Výsledok Sytzeho rezidencie uvidíte na jeseň tohto roku.

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na Podporu Umenia. Pobyt ďalej podporilo Creative Industry Košice. Projekt je ďalej spolufinancovaný Európskou Úniou v rámci programu Creative Europe.