Open Studios Night vol. 7 w/ special guest and live show

Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice 20.8. 2018 o 19.00 hod

Na poradí už siedmej Open Studios Night sa vám tentoraz predstaví Anežka Hošková (CZ), Blanka Gyori (HU) a špeciálny hosť Anders Grønlien s live setom z Nórska. Klasicky budete mať možnosť spoznať našich rezidenčných umelcov, prehodiť s nimi pár slov a dozviete sa, čo plánujú počas rezidencie vytvoriť.

Blanka Gyori (*1989) je maďarská umelkyňa, ktorá sa vo svojich dielach zaoberá budovaním identity, časom a spomínaním. Blanka skúma vzťah medzi osobnou skúsenosťou a historickými alebo kultúrnymi fenoménmi a zvyčajne tvorí inštalácie, ktoré majú vždy špecifický charakter.

https://issuu.com/gyoriblanka/docs/portfolio_2018_blanka_gyori

Anežka Hošková (*1982) je výraznou postavou súčasnej českej výtvarnej scény a je členkou A.M.180 Collective, ktorý prevádzkuje od roku 2003 Galerii A.M.180 v Prahe. Anežka je taktiež spoluorganizátorkou každoročného festivalu súčasnej alternatívnej hudby Creepy Teepee v Kutnej Hore. Počas Open Studios Night vám predstaví svoju prácu a výsledok jej rezidencie potom budete mať možnosť uvidieť v septembri na výstave v priestoroch Šopa Gallery.

https://www.works.io/anezka-hoskova

Anders Grønlien je nórsky umelec, ktorý spolupracuje s Anežkou Hoškovou, posledne na projekte Spirit World Rising (2016). Jeho práca sa pohybuje od maľby a kresby až po komplexné inštalácie kombinujúce sochu, zvuk a svetelné efekty a špeciálny makeup. Popritom sa venuje aj hudbe a jeho špeciálny music set budete mať možnosť zažiť na Open Studios Night.

http://andersgronlien.com

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Pobyt ďalej podporilo mesto Košice a Creative Industry Košice.