Open *Studios* Night vol.16

online na našom Facebooku 25.3.2021 o 18.00

Šestnásty večer otvorených ateliérov sa opäť raz presúva z KAIR rezidenčných štúdií až k vám do obývačky. Svoju tvorbu, jej východiská a aktuálne rozpracované projekty vám prostredníctvom živého vysielania predstavia naše súčasné rezidenčné umelkyne – Tijana Radenković zo Srbska a Jagoda Dobecka z poľského Vroclavu. 

Tešíme sa na spoločné online stretnutie už 25. marca o 18.00 hod.na našom Facebooku!

Tijana Radenković je vizuálna umelkyňa, pochádzajúca zo Srbska, ktorá v súčasnosti žije na Slovensku v Bratislave. Vo svojej tvorbe sa zaoberá skúmaním identity, systémov biologického života, ľudského tela, krásy, ideálov a súčasných zbierok (wunderkammer). V súčasnosti ukončila doktorandské štúdium na Fakulte výtvarných umení v Belehrade pod vedením profesora PhD Zorana Todorovića.

Jagoda Dobecka (1991) je poľská vizuálna umelkyňa pôsobiaca vo Vroclave, ktorá pomocou tradičných médií, ako je maľba, sochárstvo, či video, hovorí o aktuálnych politických a spoločenských problémoch. V roku 2016 absolvovala Maliarsku fakultu na Akadémii výtvarných umení Eugeniusza Gepperta vo Vroclave.

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom tohto projektu. Rezidencia Tijany Radenković bola podporená aj Fondom na podporu národnostných menšín. Rezidencia Jagody Dobeckej je organizovaná v spolupráci s rezidenčným programom AIR Wro.