Open Studios Night vol.12

Hlavná 40, Košice 14.8.2019

V poradí 12. večer otvorených ateliérov vám tentokrát predstaví Karolínu Kohoutkovú, ktorá pôsobí v oblasti body designu a Jiřího Suchánka audiovizuálneho umelca a experimentátora. Zároveň budete môcť nahliadnuť do priestorov, ktoré sú pre bežných návštevníkov neprístupné a oboznámiť sa s rozpracovanými projektmi našej rezidenčnej dvojice.


Jiří Suchánek (1979) je český hudobník, multimediálny experimentátor a vývojár, ktorý svoje permanentné, a častokrát interaktívne audiovizuálne inštalácie umiestňuje do prírodných alebo verejných priestranstiev. To mu umožňuje skúmať trvanlivosť elektronických médií v neovládateľných klimatických podmienkach a hľadať spôsoby (de)synchronizácie zvuku a svetla.


Karolína Kohoutková (1974) je česká umelkyňa a pedagogička, pochádzajúca z Brna, ktorej začiatky tvorby ovplyvnilo štúdium na Strednej škole textilnej. Práci s mäkkými materiálmi sa venuje dodnes, pričom ich tvárnosť vníma aj v súvislosti s ľudským telom a témami vrodenej a kultúrnej identity.

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Pobyty ďalej podporilo Creative Industry Košice a Mesto Košice.  Rezidenčný pobyt Karolíny Kohoutkovej je podporený Medzinárodným vyšehradským fondom.