Katarzyna Kamecka (PL)

Katarzyna Kamecka je poľská tanečnica pochádzajúca z Vroclavu a zúčastní sa 3-týždennej rezidencie v Košiciach. Tam vyštudovala kulturológiu, pracovala s lokálnou komunitou na miestnej univerzite a tancovala na Akadémii Nového Tanca a Kontaktnej Improvizácie pod vedením Milana a Zuny Kozánkových.

V súčasnosti sa venuje fyzickému divadlu, tancu a prepájaniu umeleckej a sociálnej sféry. Katarzyna pracuje s rôznymi vekovými skupinami, amatérmi a profesionálmi – vytvára predstavenia a vedie workshopy. V minulosti spolupracovala na mnohých projektoch, v rokoch 2012-2014 urobila výskum v divadlách Nett Theater a The Grotowski , neskôr pracovala s performerom Tomášom Wortnerom a choreografom Milanom Kozánkom na divadelno-tanečnom projekte Symbiosis-autonomy. Jedna z posledných prác, ktorej sa zúčastnila boli Daily Rituals of Survival – autorský projekt Barbary Prądzyńskiej sumarizujúci sériu stretnutí a rozhovorov so staršími ženami z Poznane. Taktiež od júna 2018 spolupracuje s PlayFight Club CZ , spolu vedú stretnutia pre ženy, na ktorých môžu bojovať v bezpečnom prostredí a objavovať svoju silu a hravosť.

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Pobyt ďalej podporilo mesto Košice a Creative Industry Košice. Rezidencia je organizovaná v spolupráci s AIR Wro ako súčasť Culture Zone Wrocław.