Bruno del Giudice (ARG)

Residency: Máj - Jún 2023

Bruno del Giudice (*1987) je umelec a grafický dizajnér z Chaco v Argentíne, ktorý v súčasnosti pôsobí v Madride. Vyštudoval Universidad Nacional del Nordeste v Argentíne a absolvoval niekoľko workshopov v oblasti fotografie, umeleckej réžie, audiovizuálnej réžie a bol súčasťou umeleckého workshopu „Estonoesunacademia“ pod vedením Diega Figueroa.

Jeho umelecká tvorba je ovplyvnená prostredím, z ktorého pochádza, a tým je argentínske Chaco, provincia v blízkosti Brazílie hraničiaca s Paraguajom. Je to oblasť známa svojou kultúrnou hybridizáciou. Zameriava sa na znaky špecifické pre toto územie ako sú jazyk, alebo jedlo. Vo svojej umeleckej praxi sa venuje otázkam originálu a kópie, asambláže, putovania, ľudovej predstavivosti, znovupoužívania materiálov alebo výmenného obchodu. Ide o bežné javy tradičnej trhovej kultúry, ktorá je úzko spätá s prostredím latinskej Ameriky, oblasť Chaca nevynímajúc.

Od roku 2020 je spoluriaditeľom lacalor, grafického štúdia a nezávislého výstavného priestoru v Madride. Ako hosťujúci umelec sa s lacalor zúčastnil na programe Crater v Sala de Arte Joven de Madrid a na ďalších nezávislých samosprávnych projektoch, ako napríklad Aragon Park II (Coslada, Madrid) a získal grant od Madridskej komunity a mestskej rady v Madride. Okrem toho je členom programu pre umelcov na Universidad Torcuato Di Tella a je súčasťou rezidenčného pobytu umelcov v rámci dielní Museo de Arte Contemporáneo de la Boca. Od roku 2019 je súčasťou programu Artists X Artists organizácie Fundación el Mirador. Svoje práce vystavoval okrem iného v Museo de Arte Contemporáneo de la Boca (Buenos Aires), Centro Cultural de la Memoria Haroldo Conti (Buenos Aires), Museo Caraffa (Córdoba, Argentína) alebo EAC Bienal Sur (Uruguaj).

Tento pobyt je podporovaný z programu Kreatívna Európa. Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Rezidencia je organizovaná v spolupráci s Meet Factory v Českej republike, hablarenarte: v Španielsku a Visual Culture Research Center na Ukrajine.