Anežka Hošková – SAD MIX

Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice 13.9.2018 o 19.00 hod.

Anežka Hošková – SAD MIX
Otvorenie výstavy: 13. 9. 2018 o 19.00 hod.
Trvanie výstavy: 14. 9. — 12. 10. 2018 
Otváracie hodiny: pondelok — piatok od 16.00 — 18.00
Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice
Kurátor výstavy: Jakub Hošek

„Zamčená v gotický věži sedmset kiláků na východ od západu.
Kšiltka, černej hábit.
V oparu příšernýho vedra se rozpíjej barvy.
Světlo proniká do temnýho pokoje zkrz sklenený barvy a roztrhá řetězy orámovaný slzama, hračkářstvím v galerii, pizzou a koupákem se šutrem v provazu.“

-(kurátor Jakub Hošek o Anežke Hoškovej)

Site-specific výstava vznikla v spolupráci s rezidenčným projektom KAIR Kosice Artist in Residence. Na dvojmesačnej rezidencii v Košiciach autorka pokračovala v projekte Analog Witch, ktorý naposledy predstavila v pražskej Future.

Anezka Hoskova (*1982) žije a tvorí v Prahe. Je výraznou postavou súčasnej českej výtvarnej scény, absolvovala ateliér intermédií doc. Václava Stratila na Fakulte výtvarných umení v Brne. Je súčasťou A.M.180 Collective, s bratom Jakubom tvorí umeleckú dvojicu Indie Twins. Spoluorganizuje festival súčasnej alternatívnej hudby Creepy Teepee v Kutnej Hore. Sama vystupuje ako Dj Black Dumpling. Jej tvorba je charakteristická mystickou, asociačnou maľbou, kresbou a postinternetovou estetikou s osobitým rukopisom, ktorý súvisí nielen s vyjadrovacími prostriedkami vo sfére súčasného umenia, ale taktiež s jej záujmom o alternatívnu hudbu a DIY kultúru, módu alebo vrstvenie obrazovotextových informácií na sociálnych sietiach. Anežka je veľmi aktívna umelkyňa, jej tvorba je zastúpená v štátnych aj v súkromných zbierkach.

https://www.works.io/anezka-hoskova

Počas vernisáže zahrá Boris Sirka so svojím sólo projektom Æ. Pozývame!

Æ
Výtvarník Boris Sirka pôsobí v audiovizuálnom zoskupení BIOS a БРАДА. So svojim sólovým projektom Æ debutoval s nahrávkou Æchilles, ktorá sa dostala aj do finálneho výberu experimentálnej sekcie Radio_Head Awards 2015, v roku 2016 s projektom BIOS získali nomináciu Radio_Head Awards za nahrávku/album roka v kategórii Experimentálna hudba a v roku 2017 získal nomináciu v rovnakej kategórii s projektom БРАДА.
https://aeacademy.bandcamp.com/

Rezidenčný program a výstavy tejto galérie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Pobyt ďalej podporilo mesto Košice a Creative Industry Košice.
Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.