Wild Garden Utopia workshop II: SOUNDSPACE

Events, Past
Park Anička, Košice 22.06.2024 15.00

Pozývame vás stať sa súčasťou novej kapitoly dlhodobého botanického sci-fi projektu Wild Garden Utopia, ktorý tvorí maďarské umelecké duo Kitti Gosztola a Bence György Pálinkás. 

Prostredníctvom série workshopov si spoločne predstavíme budúcnosť, v ktorej je pohánkovec japonský (takzvaný invazívny cudzorodý rastlinný druh) jedinou rastlinou v Európe. Tých niekoľko zostávajúcich ľudí, ktorých predstavujete vy ako účastníci, nemá inú možnosť, ako nájsť harmóniu s prírodou a nanovo sa definovať ako spoločenstvo prostredníctvom rituálov, tvorby zvukov a vcítenia sa do tejto rastliny.

Tentokrát sa, v prvej časti workshopu, spoločne zameriame na tvorbu najjednoduchších hudobných a zvukových nástrojov, ktoré budeme vyrábať z pohánkovca japonského. V druhej časti workshopu budeme spoločne vytvárať rôzne zvuky, ktoré by sa mohli objavovať v našej krajine budúcnosti a vyskúšame, ako by to mohlo celé znieť bez akéhokoľvek hudobného vedenia.

V prípade záujmu sa môžete prihlásiť mailom na monika.padejova@kair.sk, kde vám radi odpovieme aj na ďalšie otázky.

Workshop je ZADARMO

Trvanie 2 hod.

Park Anička, https://maps.app.goo.gl/f1FahXUAJnMhvTsD9

Vekové obmedzenie: žiadne

Všetky workshopy prebiehajú v anglickom jazyku, v prípade potreby môžu byť tlmočené do slovenčiny.

Zúčastniť sa môžete jedného alebo všetkých troch workshopov. Účasť na workshope si nevyžaduje žiadne predošlé skúsenosti ani zručnosti.

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.

Projekt tiež podporil Medzinárodný vyšehradský fond.