Wild Garden Utopia workshop I: BONDING

Events, Past
Šopa Gallery / Košice Artist in Residence, Hlavná 40, Košice 20.06.2024 17.00

Pozývame vás stať sa súčasťou novej kapitoly dlhodobého botanického sci-fi projektu Wild Garden Utopia, ktorý tvorí maďarské umelecké duo Kitti Gosztola a Bence György Pálinkás. 

Prostredníctvom série workshopov si spoločne predstavíme budúcnosť, v ktorej je pohánkovec japonský (takzvaný invazívny cudzorodý rastlinný druh) jedinou rastlinou v Európe. Tých niekoľko  zostávajúcich ľudí, ktorých predstavujete vy ako účastníci, nemá inú možnosť, ako nájsť harmóniu s prírodou a nanovo sa definovať ako spoločenstvo prostredníctvom rituálov, tvorby zvukov a vcítenia sa do tejto rastliny.

Prvý zo série workshopov nesie názov bonding, čo v preklade môže znamenať naviazanie alebo pripútanie. V rámci budovania komunity/rituálu vás pozývame, aby ste si spoločne s nami jednoduchou technikou vyrobili laná a šnúry práve z pohánkovca japonského. Pri spoločnom pletení sa zároveň môžeme podeliť o naše vízie a obavy z budúcnosti, ako aj o to, čo nás môže rozdeľovať a spájať ako spoločenstvo rastlín, zvierat, húb, ľudí a baktérií.

V prípade záujmu sa môžete prihlásiť mailom na monika.padejova@kair.sk, kde vám radi odpovieme aj na ďalšie otázky.

Workshop je ZADARMO

Trvanie 2 hod.

Vekové obmedzenie: 14 +

Všetky workshopy prebiehajú v anglickom jazyku, v prípade potreby môžu byť tlmočené do slovenčiny.

Zúčastniť sa môžete jedného alebo všetkých troch workshopov. Účasť na workshope si nevyžaduje žiadne predošlé skúsenosti ani zručnosti.

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.