Open Studios Night w/ Patrícia Chamrazová & Kay Yoon

Šopa Gallery / Košice Artist in Residence, Hlavná 40, Košice 4.4.2024 18.00

Pozývame vás na prvé tohtoročné Open Studios Night tak ako ho ešte nepoznáte!

V rámci formátu Meet & Greet privítame kórejskú umelkyňu, Kay Yoon, ktorá vo svojej umeleckej praxi skúma súvislosti medzi ľudským telom, rituálmi a ich biologickými procesmi vo vzťahu k priestorovým súvislostiam.

Zároveň sa rozlúčime s mediálnou umelkyňou Patríciou Chamrazovou, ktorá nám v rámci ateliérovej prezentácie predstaví výsledok svojho dvojmesačného výskumu v podobe audiovizuálnej “work in progress” inštalácie.

Patrícia Chamrazová sa vo svojom projekte s názvom Radical Connections – Beyond a Symbiotic Sensation in Phygital Times zaoberá aktuálnymi otázkami v oblasti biotechnológií, ľudského a neľudského poznania, nadľudských vzťahov alebo symbiózy v rámci fygitálnych prostredí a metaverza. Sústreďuje sa na prelínanie človeka a stroja, fyzického a virtuálneho, biologického a umelého. Výskumná metóda s ktorou Chamrazová k práci pristupuje, je založená na vedecko-fantastickom postupe a scenároch typu „čo ak/čo sa stane”. Tie využíva aj na obhajobu nového symbiotického celku organizmu a prostredia. Myslíte si, že existuje možnosť vzájomného fungovania medzi mikroskopickým a robotickým svetom?

Príďte sa o tom presvedčiť do Šopa Gallery, kde sa okrem slušnej dávky umenia môžete tešiť aj na kórejské špeciality, ktoré pre nás Kay s láskou pripraví.

Tešíme sa na vás!

Kay Yoon je kórejská umelkyňa, ktorá žije a pracuje medzi Mníchovom a Soulom. V roku 2003 ukončila štúdium na Katedre sochárstva Akadémie výtvarných umení v Mníchove u profesorky Alexandry Bircken a získala ocenenie Graduate Award. Predtým navštevovala kurzy mediálneho umenia na Akadémii výtvarných umení v Lipsku a sochárstva na Akadémii výtvarných umení v Norimbergu. Bola súčasťou mnohých medzinárodných výstav, napríklad v CICA Museum, Kimpo (2017), PrimaKunst, Kiel (2018), The Art Foundation, Atény (2019), AO Kunsthalle, Lipsko (2020), Kunstpavillon, Mníchov (2021), Trauma Bar und Kino, Berlín (2022), Lothringerh13 a samostatne vystavovala v 4D Projektraum BBk, Lipsko (2021), Sic! Elephanthouse, Luzern (2021) a SOMA 300, Berlín (2022).

Patrícia Chamrazová pochádza zo Slovenska a momentálne pôsobí v Rakúsku. Bakalárske a magisterské štúdium absolvovala v odbore Intermédiá na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V súčasnosti pokračuje v štúdiu v odbore Transmediálne umenie na Univerzite aplikovaného umenia vo Viedni. Pracovala ako mediátorka pre Kunsthalle Bratislava (2017 – 2018), v produkcii pre festival digitálneho umenia Sensorium (2018 – 2019) a pre festival Biela Noc (2019 – 2022). Aktívne sa zúčastňuje na rôznych medzinárodných výstavách, projektoch a rezidenciách.

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Fond na podporu umenia je hlavným partnerom tohto projektu.

Rezidenčný pobyt Kay Yoon je organizovaný v spolupráci s Schafhof European Art Forum Upper Bavaria.

fb event