Meet & Greet w/ Kinga Bartniak, Kitti Gosztola & Bence György Pálinkás

Events, Past
Šopa Gallery, Hlavná 40, Košice 09.05.2024 18.00

Pozývame vás na ďalšie Meet & Greet stretnutie, ktoré je jedinečnou príležitosťou k bližšiemu kontaktu a osobnému dialógu s umelcami v našej komunite.

Tentokrát sa vám predstavia naši aktuálni rezidenti v zostave Kinga Bartniak z Poľska a maďarské umelecké duo Kitti Gosztola a Bence György Pálinkás.

Okrem poriadnej dávky umenia sa môžete tešiť na maďarsko-poľské kulinárske špeciality.

KINGA BARTNIAK (PL) je vizuálna výskumníčka, grafická dizajnérka a pedagogička pôsobiaca vo Vroclave v Poľsku. Grafický dizajn študovala na Akadémii umení a dizajnu Eugeniusza Gepperta vo Vroclave, kde následne pokračovala na doktorandskom štúdiu v odbore mediálneho umenia, v rámci ktorého sa venovala výskumu vzťahu medzi prácou a voľným časom. Na Akadémii pôsobí dodnes ako lektorka kurzov textilného umenia a nových médií. Okrem umenia sa zaujíma o botaniku, bylinky, typografiu a šitie.

KITTY GOSZTOLA a BENCE GYÖRGY PÁLINKÁS (HU) tvoria umeleckú dvojicu, ktorá spolupracuje od roku 2016 na projektoch zameraných na vnímanie a reprezentáciu tzv. invazívnych cudzích druhov.  Ich workshopy, inštalácie, videá a audio diela rozprávajú príbehy o zelenej xenofóbii, ekopatriotizme, rôznych pojmoch užitočnosti a spôsoboch koexistencie.

Tešíme sa na Vás!

Rezidenčný program z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Fond na podporu umenia je hlavným partnerom tohto projektu.