K.A.I.R. Open Studios Night @ KLUB

Events, Past
Scroll down for English info

Dátum: 26.8. 2015, 18:00
Miesto: KLUB, Štúrova 11, Košice

Zoznámte sa s päticou zahraničných umelcov, ktorí prišli tvoriť do Košíc! Pozývame vás na Open Studios Night do alternarnatívneho priestoru pre umenie KLUB.

Tanečníčka Martina Francone a hudobník Simone Tecla sú zohrané talianske duo. V Košiciach spolupracujú so slovenskou tanečníčkou Katarínou Rampáčkovou na site- specific predstavení The House, ktoré bude prezentované počas Bielej noci v KLUB-e. Open Studios Night bude výnimočná tým, že budete môcť ako prví vidieť jeho ukážku. Rezidencia Martiny a Simoneho je podporená Talianskym inštitútom v Bratislave.

https://www.kair.sk/thehouse/

Anna Till je choreografka z Nemecka. Bežné pohyby rozdeľuje do pohybových sekvencií prostredníctvom abstrakcie, procesov spomalenia a opakovania. Aj veľmi malé zmeny a posuny vytvárajú nové významy. V Košiciach ju môžete stretnúť v Tabačke Kulturfabrik, kde trénuje s tanečnou skupinou Heeb.she. Ďakujeme bratislavskému Goethe – Institut, že u nás môže Anna tvoriť.

https://www.kair.sk/anna-till-ger/

Johanna Tammsalu je produktová dizajnérka z Estónska. Jej životné skúsenosti sa dajú definovať trojuholníkom Londýn – Madrid – Tallin, ktorý ovplyvnil nielen jej doterajšiu tvorbu, ale aj spôsob akým vyrába nové produkty. Ako perfekcionistka sa totiž nebojí hľadať najvhodnejšie materiály a výrobné procesy naprieč celou Európou, vďaka čomu posúva svoju tvorbu k dokonalosti.  Johanna k nám prišla vďaka spolupráci s Tallinn Creative Hub.

https://www.kair.sk/johanna-tammsalu-est/

Kaoru Furuko si Košice zamilovala a v súčasnosti tu trávi už svoju druhú rezidenciu. Ak ste mali to šťastie ju stretnúť tak viete, že sa venuje tvorbe animovaného filmu. Momentálne ju nadchýna príbeh Zlatovlásky a z tejto vášne by do konca roka malo vzniknúť množstvo a množstvo obrázkov. Tie sa pod šikovnými rukami a načasovaním Kaoru rozhýbu do jedinečného vyobrazenia tradičnej slovenskej rozprávky. Z prítomnosti Kaoru Furuko sa tešíme vďaka podpore EU – Japan fest a spolupráci s Cinefil o.z..

https://www.kair.sk/kaoru-furuko-jpn/

Samozrejme, sme neopustili od dobrého zvyku a naši rezidenti vám okrem svojej tvorby predstavia aj vlastnú kuchyňu.


 

Date: August 26th, 2015, 6pm
Place: Klub, Štúrova 11, Košice

Meet five artists from abroad who came to create to Košice! We would like to invite you for Open Studios Night in alternative space for  art called KLUB.

Dancer Martina Francone and the musician Simone Tecla are from Italy. In Košice, they cooperate with Slovak dancer Katarína Rampáčková on site- specific performance The House which will be presented during White Night in KLUB. The Open Studios Night will be special because you will be first who can see the preview of the piece.  The residency of Martina and Simone is supported by Italian Institute in Bratislava.

https://www.kair.sk/thehouse/

Kaoru Furuko fell in love with Košice and currently she spends here her second residency. If you had a chance to meet her, than you know that she is working on animated film. She is inspired by traditional Slovak tale Zlatovláska. The residency is organized in cooperation with Cinefil and supported by EU- Japan Fest.

https://www.kair.sk/kaoru-furuko-jpn/

Anna Till is choreographer from Germany. In Košice, you can meet her in Tabačka Kulturfabrik where she works with the dance group Heeb.she.  Anna is at the residency thanks to the support from Goethe – Institut in Bratislava.

https://www.kair.sk/anna-till-ger/

Johanna Tammsalu is product designer.  She lived in London, Madrid and now she is back in Talinn, what influenced her work and the way how she creates the new products. Johanna is in Košice within the cooperation with Tallinn Creative Hub.

https://www.kair.sk/johanna-tammsalu-est/

And as usual, besides their work, our artists will present you also their cuisine.