Open Studios Night vol. 1

marec 29, 2016 Žiadne komentáre »
Open Studios Night vol. 1

8.4. 2016 o 18:00 na adrese Hlavná 40, Košice

Open Studios Night, čiže Večer otvorených ateliérov, organizujeme vždy s príchodom nových KAIR rezidenčných umelcov do Košíc, aby mali možnosť predstaviť seba a svoje projekty, zoznámiť sa s vami a prípadne nadviazať nové spolupráce. Počas prvého Open Studios Night roku 2016 to budú:

Skladateľ Christoph Reiserer (http://www.kair.sk/christophreiserer/) z Nemecka vám porozpráva o svojom projekte s robotmi, na ktorom pracuje aj so študentami z Technickej univerzity v Košiciach a k tomu si pripraví krátku performance.

Výtvarník Fabien Lédé (http://www.kair.sk/fabienlede/) je pôvodne z Francúzska, ale posledných pár rokov žije v poľskom Vroclave. V Košiciach plánuje pracovať na projekte Paradise Disorder.

Fotograf Imrich Veber (http://www.kair.sk/imrich-veber-cz/) z Opavy bol v Košiciach na rezidencii už minulý rok a vďaka tomu sa rozhodol prísť znova a pokračovať na projekte s názvom Something is Missing, ktorého výsledkom bude knižná publikácia.

Okrem toho vám naši grafickí dizajnéri Martin Kossuth a Roman Juhás (436) predstavia novú vizuálnu identitu projektu K.A.I.R. Košice Artist in Residence.

Tieto rezidenčné pobyty podporujú: Creative Industry Košice, Goetheho inštitút v Bratislave, Poľský inštitút v Bratislave a Visegrad Fund
Rezidencie sú organizované v spolupráci s: A-i-R Wro – Európske hlavné mesto kultúry Vroclav 2016, OPEN AiR, Katedra kybernetiky a umelej inteligencie TUKE, Fakulta umení TUKE, DIG Gallery

Podobné články

Nechajte odkaz

Vaša e-mailová adresa nebude zobrazená. Povinné polia sú označené *